1. Otrzymany od nas rozwierak należy włożyć między wargi a usta. Ma on za zadanie odepchnąć wargi na boki i odsłonić zęby. Ważne, aby z założonym rozwierakiem udało się zagryźć zęby. Efekt powinien wyglądać jak na zdjęciu poniżej.

2. Włączamy w telefonie/aparacie lampę błyskową, aby zęby (zwłaszcza tylne części łuków zębowych) zostały dobrze doświetlone. Ważne: zagryzamy zęby i trzymamy je zagryzione. Pierwsze zdjęcie wykonujemy od przodu celując w „środek” zębów. Staramy się, aby zdjęcie nie zostało zrobione za bardzo „od dołu”, ani za bardzo „od góry”. Przykładowe zdjęcie poniżej.

3. Trzymamy zęby cały czas zagryzione. Przekręcamy głowę lekko w lewo i robimy zdjęcie „od boku”, na którym widoczne będą prawe zęby pacjenta. Jeśli wykonujemy zdjęcie normalnym aparatem warto odwrócić go do góry nogami – uzyskamy lepszy efekt doświetlenia. Przykładowe zdjęcie poniżej.

4. Zęby wciąż pozostają zagryzione. Nasz pacjent przekręca głowę w prawo, a my robimy zdjęcie jego lewych zębów. Efekt powinien być zbliżony do zdjęcia poniżej.

5. Wracamy do prostego ustawienia głowy. Zęby pozostają zagryzione. Unosimy brodę do góry, jak byśmy chcieli popatrzeć na sufit. Wykonujmy zdjęcie zębów „od dołu”. Efekt poniżej.

6. Na ostatnie zdjęcie wracamy do normalnego ustawienia głowy. To jedyne zdjęcie, które nie jest robione w zgryzie – otwieramy lekko usta tak, aby zęby nie miały ze sobą kontaktu i była między nimi około 2-3cm przerwa. Przykładowe zdjęcie poniżej.
